Jak si užít 5 dnů v Benátkách!

16.8. 2018 Jana Klimánková 9740x

Letenka za 2 centy, ubytování v centru Benátek, jízda gondolou za 2 eura, vyhlídka na Benátky zdarma.

I tak se dají vidět a zažít romantické Benátky!

Vím, že Benátky jsou profláklé a spousta z vás už tam byla. Další spousta lidí by tam neletěla ani zadarmo ( extrémní masová turistika ). Já s kamarádkou Jančou jsme tam zadarmo letěly. Tedy skoro zadarmo. Vychytala jsem  zpáteční letenky za 2 centy ( 0,55Kč ).

Do Benátek se dá samozřejmě dojet i autobusem nebo autem. Z ČR jezdí Flixbus i Student Agency, ale cesta trvá cca 10 hodin a vůbec nedoporučuju. Proto se tomuto způsobu dopravy nebudu v článku vůbec věnovat. Auto už je o něco pohodlnější, navíc můžete navštívit i další místa cestou. Jen je potřeba počítat s rakouskou dálniční známkou, poplatky za dálnici v Itálii a také s parkovným v Benátkách. Protože vlastní zkušenost nemám, ani tomuto se věnovat nebudu. Informací na internetu je ale dost a dají se najít. Např. že parkování je lepší v části Mestre, kde zaplatíte 4 eura na den. Přímo v Benátkách 24 euro. Dopravu do Benátek i po Benátkách hezky popsal Kryštof Hájek z webu Cestujlevně.com a ráda sdílím jeho článek Doprava v Benátkách.

Obě už jsme kdysi ( před 25 lety!) v Benátkách byly. Poznávací zájezd s CK na jeden den. Rychle oběhnout turistické „must see“ a zpět do autobusu. Tentokrát jsme na Benátky měly 4,5 dne. Ten rozdíl je ne-sro-vna-te-lný! Pokud milujete Itálii jako my dvě a chcete si Benátky a okolí opravdu užít, doporučujeme určitě víc dnů. Na jeden den už by tam ani jedna z nás nikdy nejela/neletěla. Za jeden den stihnete oběhnout právě to turistické „must see“ a Benátky si tak vůbec nevychutnáte. Zůstaňte stejně jako my více dnů, choďte po městě s otevřenýma očima i srdcem, pomalu, v klidu, bez spěchu. Zastavte se někde na skleničku prosecca nebo aperolu a pozorujte lidi kolem sebe. Jen tak nasajete tu pravou benátskou atmosféru. A že tedy stojí za to!

Jak jsme si Benátky užily my dvě a jak můžete i vy, popisuji v tomto článku! Není to cestopis, těch je na internetu mraky. Takže spíš takový můj malý itinerář 🙂

Cesta z letiště Marco Polo do Benátek

 • Lodí za 15 euro ( doporučuji, pokud máte ubytování v oblasti kolem náměstí San Marco )
 • Autobusem přímo z letiště za 8 euro ( tak jsme jely my ). Cesta na autobusové nádraží trvá cca 25 minut.
 • Autobusem za 1,5 euro. Stačí se projít 1 zastávku pěšky. Už nejste v letištní zóně a tak vás bus vyjde jen na 1,5 euro. V google mapách zadat Tessera a dojít na zastávku pěšky ( cca 14 min ). Nám se v tom horku pěšky nechtělo, ale pokud chcete ušetřit pár eur, je to řešení 🙂
 • Taxi – vodní taxi, které vás z letiště do centra Benátek odveze za „parádních“ 180 eur

Ubytování v Benátkách

 • Různě na internetu radí „ubytujte se na pevninské části v Mestre“ .
 • Za nás Mestre NE!
 • Sice je to z Mestre teoreticky kousek vlakem nebo busem do Benátek. ALE! Ten pocit, když bydlíte přímo v Benátkách, s výhledem na kanál a gondoly! Za těch cca 500Kč za noc navíc rozhodně stojí! Průměrná cena za hotel v Mestre začíná na 1500Kč/noc, v Benátkách se dají najít hotely od 2000Kč/noc ( pro 2 osoby ). Připlaťte si a užívejte si romantické večery u vody stejně jako my. Ve kterém jiném městě zažijete tak nádherný výhled z okna? A ty rána, když vyjdete na ulici a jste přímo v centru dění!
 • Levněji pak samozřejmě vychází hostely, kde vás bude spát více na pokoji. Pokud jste mladí a nevadí vám to, ok 🙂 My jsme mladé už dlouho a radši si připlatíme za hotel a soukromí 🙂
 • Pokud přeci jen zvolíte Mestre, tady jsou informace kde se ubytovat a jak se každý den přesouvat do Benátek. Opět článek z Cestujlevně.com  Ubytování v Benátkách

My si tedy připlatily a bydlení jsme měly tak úžasné, že jsme nelitovaly ani koruny a víme, že se sem budeme vracet! Za 4 noci jsme zaplatily každá 4.750 Kč. Včetně městské daně. Pozor, většinou není v ceně ubytování. Takže počítejte 3,5 euro/os/noc městskou daň. Dále jsme připlácely za pokoj DeLuxe. Chtěly jsme velký pokoj s vlastní koupelnou. V Benátkách je spousta hotelů se společným sociálním zařízením, my chtěly vlastní. Ceny v našem apartmánu jsou různé, záleží právě na typu pokoje a také ročním období, kdy se ubytujete. Mimo sezónu zaplatíte míň. Ale pokud se ubytujete v Dorso Duro Apartment stejně jako my, nebudete litovat! Navíc nabízím kupón na 10% slevu z ubytování. I my jej využily. Odkaz na slevu zdeSlevový kupón samozřejmě můžete využít i na jakékoliv jiné ubytování. Ne jen na to naše v Benátkách. Ale jakékoliv jiné v Benátkách nebo po celém světě.

 

Obrovský nádherný prostor k sezení v Dorso Duro Apartment.

Další výhodou našeho ubytování bylo, že je cca 5 minut pěšky od autobusového nádraží Plazza Roma. Nemusíte se tak nikam daleko tahat s kuframa. I ty příruční jsou totiž jinak na všech těch mostech a schodech na obtíž. Kousek to pak máte nejen na autobusové, ale i vlakové nádraží a do přístavu, odkud vyrážejí všechny vodní autobusy ( vaporetto ). Naproti přístavišti je obchod s potravinami COOP.

A navíc, vždy to ubytování najdete a nebudete se proplétat v labyrintu uliček a hledat hotel, kde vlastně bydlíte. Na GPS a Google mapy totiž moc nespoléhejte. V Benátkách se ztrácí i navigace 🙂 Ztraťte se tam i vy! Ale bez kufrů, i těch příručních!

Den první

 • Jdeme „někam“. Bez cíle. Procházíme labyrintem uliček. Jsme ztracené. Hodiny posedáváme na schodech a na nábřežích. A je nám dobře! Po cestě ochutnáváme italskou pizzu, aperol i prosecco. Za 6 hodin jsme nachodily 13 km prázdnými uličkami. A užívaly si tak opravdovou romantiku v Benátkách.
 • Až budete v Benátkách, ztraťe se jako my a užívejte si tu pohodu a klid bez turistů. Je to daleko větší romantika než „povinné obrážení historických památek!“ Naopak právě tady nasajete tu pravou benátskou atmosféru. Jak už jsem psala výše, pomalu choďte, posedávejte na nábřežích, dejte si někde prosecco a jen tak koukejte kolem sebe. Klidně celý den!

Po ranních trzích už zbyly jen racci, kteří hledají zbytky ryb.

Touláme se prázdnými uličkami Benátek. A že jich tu je !

Projížďka gondolou vás vyjde na 80 euro ( 30 minut jízdy )

 • Nejvíc času trávíme na schodech někde pod mostem

Doprava po Benátkách

 • Při vašem toulání uličkami se nezapomeňte svézt na druhou stranu Grande Canale.
 • Nemyslím tím přecpaným vodním autobusem vaporetto. Tam žádnou romantiku nezažijete. Myslím projížďku „gondolou pro chudé“ traghetto!
 • Traghetto je větší gondola, nemá zlaté sedačky a červené koberečky. Proto jí říkám „gondola pro chudé“. Vejde se na ní až 12 lidí a má 2 gondoliéry.
 • Na druhou stranu kanálu vás odveze za 2 eura. My dokonce neplatily nic ! Podél kanálu má celkem 5 stanovišť a určitě na traghetta narazíte 🙂
 • K fotkám z naší jízdy touto gondolou přidávám mapku, kde traghetta najdete.

Projížďka gondolou pro chudé – traghettem

Na traghetto se vejde až 12 lidí a za tento přívoz dáte pouhé 2 eura !

 • Pokud se přeci jen chcete svézt klasickou gondolou, s jedním gondoliérem a bez dalších cizích lidí, připravte si 80 euro za 30 minutovou projížďku. Po 19h dokonce 100 euro.
 • Cena je za celou gondolu, ne za osobu. Největší romantiku samozřejmě zažijete ve dvou, ale vejde se na ní až 6 lidí. Pokud se s někým dalším domluvíte a složíte, vyjde vás pak 30 minutová jízda na necelých 14 eur.
 • Počítejte ale s tím, že v kanálech nebudete sami a budete se potkávat a míjet s x dalšíma gondolama. „Romantika“ pak může vypadat i takto :

„Romantické gondoly“ v centru Benátek…

Turistické peklo u mostu Rialto a na náměstí San Marco

 • K turistickým „must see“ vás vedou ukazatelé na domech
 • My k tomuto „peklu“ dorazily až po 6 hodinách toulání se prázdnými uličkami
 • Zrovna sem míří opravdu všichni, hlavně jednodenní turisti a s romantikou to nemá nic společného!

 • To, že je to jedno z nenavštěvovanějších měst světa je všem známo. A tak se i my stáváme součástí stáda a spolu s davy turistů z celého světa obcházíme to NEJ
 • Původní plán byl navštívit obchodní centrum vedle mostu Rialto. Na jeho střeše je vyhlídka na město zdarma. Nejdříve si ale musíte za rohem od vchodu vyzvednout žeton na příslušnou hodinu. Po kontrole celkem nekompromisní službou máte možnost cca 15 minut pobýt nahoře. My to vzdaly a nešly jsme tam.
 • Další plán byl ochutnat zmrzlinu v Suso. Když vidíme tu frontu, vzdáváme taky. Zmrzlina nám chutná i jinde. A i když víme, že je Suso vyhlášené, za tu frontu nám ta zmrzka nestojí.
 • Centrum prolítneme za hodinu a těšíme se, až budeme odsud PRYČ! Na vystávání ve frontách, abychom se dostaly do katedrály San Marco nebo na vyhlídku na zvonici nemáme ani jedna sílu. Navíc nás to ani neláká, takže tuto atrakci jsme také vzdaly!  Pro ty z vás, kteří by se přeci jen chtěli dovnitř podívat, můžete si rezervovat lístky předem. A jít dovnitř bočním vchodem bez front. Rezervace lístku na zvonici San Marco zde. Rezervace lístku do baziliky San Marco zde. Musíte si ale hlídat čas a být tam včas. Nic pro mě ani Janču 🙂

Blížíme se k mostu Rialto…

Pod mostem proplouvá jedna gondola za druhou. Nejvíc jsou na nich vidět japonští turisti…

Zvonice San Marco. Vstup 8 euro

Bazilika San Marco. Vstup zdarma

náměstí San Marco přeplněné davem turistů…

Most vzdechů. I tady se budete prát o místo na fotku 🙂

Cesta k přístavu San Marco

 

Dóžecí palác. Vstup 20 euro.

Ostrov San Giorgio Maggiore. Výhled ze zvonice 6 euro. Dostanete se sem vaporettem z přístavu San Marco

Den druhý

 • „Must see“ máme za sebou a tak se v klidu vydáváme na okolní ostrovy.
 • Kupujeme 48h jízdenku na vaporetto ( lodní autobus ) za 30 euro. 24 hodinová stojí 20 euro, 72 hodinová 40 euro. Jednotlivá jízdenka stojí 7,5 euro na 1,5 hodiny.
 • Linek vaporetta je spousta a na každé zastávce je mapa, kam jede. Četla jsem doporučení projet se linkou č. 1 nebo č.2. Obě projíždí centrem a kolem všech památek. Linka č. 1 má ale více zastávek. Já spíš doporučuji využít vaporetta při cestě na okolní ostrovy. A po Benátkách se procházet pěšky. A přes kanál se nechávat svézt už zmiňovaným traghettem. Vaporetta jsou přeplněné a žádná romantika to v lince 1 ani 2 nebude. Buď budete sedět dole v podpalubí, kde je neskutečně dusno a nepříjemný vzduch nebo se budete tlačit nahoře s davem dalších turistů i místních. Připadat si budete doslova jako sardinky. A budete se těšit, až z vaporetta vystoupíte!

Lodní autobus Vaporetto

 • My vaporettem plujeme na první z ostrovů. Murano. Hned ale jako většina turistů nevystupujeme. Tedy vystupujeme, ale rovnou přestupujeme na další vaporetto, které jede na Burano. Víme totiž, že ostrov Burano je krásnější a chceme si jej užít dřív než se tam nahrnou ostatní, až si prohlídnou zmiňované Murano. Z Burana jsme nadšené. Ve skutečnosti je ještě krásnější než na fotkách. Vůbec se nám odsud nechce.
 • Původní plán byl vrátit se na Murano. Sklárna a výrobky ze skla nás ale až tak nelákají. A tak nakonec sedáme na vaporetto a plujeme rovnou na Lido di Venezia. Tady jsou pláže a celé odpoledne se tak sluníme a koupeme v moři. Pláž i moře nic moc, ale to nás na severu Itálie nepřekvapuje. Já už si letos užila nádherné moře na Maltě. A nádherně čisté moře i pláž s bílým pískem nás obě ještě čeká v září na Sicílii. Na jedné z nejkrásnějších evropských pláží San Vito lo Capo.

Burano

Burano

Burano

Den třetí

 • Vaporettem se vydáváme opět na Lido di Venezia. V plánu máme pouze válení na pláži a koupání v moři. Plán plníme na 100% 🙂 Jak už jsem psala výše, pláž i moře odpovídají severu Itálie. A já zažila daleko krásnější pláže na Floridě, Zanzibaru nebo SríLance. Ale pro tentokrát nám severoitalská pláž úplně stačila 🙂
 • Pronajaly jsme si slunečník a lehátka ( 27 euro ) a celý den se jen válely, plavaly a chodily na bar na kafe, aperol a prosecco.
 • V ceně za pronájem jsou zdarma i veřejné toalety a sprchy. Pokud si nepronajmete lehátko a slunečník, za toaletu zaplatíte 1 euro, za sprchu také 1 euro. Převlíkárny jsou zdarma.

Vstup na veřejnou pláž je zdarma.

Slunečník a 1 lehátko stojí 18 eur/den. Slunečník a 2 lehátka 27 eur/den.

Káva na pláži 2 eura, capuccino 4 eura, aperol 4 eura

Vstup do moře žádná sláva. Samé rozdrcené mušle. Určitě si na kraj jen tak nesednete a nebudete se válet v písku…

Den čtvrtý

 • Domlouváme se, že si uděláme výlet vlakem do Verony
 • Nezjišťujeme si na internetu nic předem a ráno jdeme rovnou na nádraží
 • Vlak do Verony jede za 2 hodiny. Měníme plán a jedeme do Padovy. Tam nám jede vlak hned. Kupujeme jízdenku ve stánku a platíme 10 euro/os
 • V Padově procházíme centrum a jsme nadšené. Žádní turisti, jen místní a úžasná italská atmosféra.
 • Na náměstí jsou trhy. A tak utrácíme eura za korálky, halenky a šaty. Italská móda je nádherná a vše se tady na trhu pohybuje za cca 10-20 euro. Nic co by nás zruinovalo 🙂
 • Jízdenku zpátky kupujeme v automatu a platíme jen 4,25 euro ( jiná společnost )
 • Ve vlaku dostáváme pokutu! I když jízdenku máme. My si ji totiž předem neoznačily…Kde jsme to měly udělat, netuším. V každém případě, pokud pojedete v Itálii vlakem, nezapomeňte si jízdenku označit, jinak je neplatná. Nás tato nevědomost stála 60 euro!

Padova a trhy na náměstí

Padova

Těch krásných hader všude !

Vybíráme košile 🙂

Pohodička v Padově

Italo je místenkový vlak, proto je dražší. TreniItalia je bez místa a nezapomeňte si označit jízdenku před nástupem do vlaku. Jinak je neplatná !

Italo – lístek za 10 euro. TreniItalia – lístek za 4,25 euro. Stejná trasa.

 • Odpoledne se vracíme do Benátek, užíváme si klidné části kolem našeho ubytování a navečer se vydáváme jako každý večer na večeři

Restaurace v Benátkách

 • Původně jsme měli plán navštívit ty nej restaurace v Benátkách. Aspoň podle servru Tripadvisor to měly být ty nej. Vykašlaly jsme se na to. Pizzerií, osterií a trattorií je všude tolik, že je asi jedno, kam zapadnete. Jediné, čemu jsme se vyhýbaly bylo „menu turistico“.
 • Pokud ale chcete obíhat ty nej, tak podle serveru Tripadvisor to jsou tyhle : Nejlepší restaurace v Benátkách
 • My byly spokojené všude, ale nejvíc nadšené jsme byly z Pizzerie a Trattorie „Da Sara“. Měly jsme ji kousek od ubytování a to prostředí, servis i jídlo prostě stojí za zmínku ! A i když má zrovna na Tripadvisoru hodnocení „jen“ 3,6*, my byly absolutně spokojené!

 • Přímo naproti našeho ubytování je bar a pasticceria „La Bauta“ a tam jsme vyfotily jídelní lístek. Pro představu kolik za co zaplatíte 🙂 Všude v pasticceriích jsou ceny podobné. Tedy mimo turistické centrum…

 • Kde jsme byly z jídla opravdu nadšené je Farini, kousek od mostu Rialto. Na centrum Benátek výborné jídlo a skvělé ceny!

Den pátý

 • Naposledy posedáváme u aperolu v restauraci naproti našeho bydlení. Užíváme si ten klid a vůbec se nám nechce domů!
 • Loučíme se s Benátkami, ale Itálii jako takovou jen na měsíc.
 • Přesně za měsíc, 11.9.2018 letíme na Sicílii! V plánu je západní pobřeží. Takže Trapani, Egadské ostrovy, Palermo a úžasná pláž San Vito lo Capo!

Cesta domů

 • Letěly jsme z Vídně a zpět do Vídně
 • Ve Vídni jsme nechávaly 5 dnů auto. Na placeném parkovišti Parken beim Flughafen. Rozhodně doporučujeme všem, kteří se chystají z Vídně kamkoliv letět. Za 5 denní parkování jsme zaplatily 43 euro!
 • Parkoviště funguje non-stop, je 15 minut od letiště a v ceně parkování je i odvoz na a z letiště.
 • Při cestě do Vídně nám dokonce volala obsluha parkoviště, a to ve slovenštině ! Pán se s námi domlouval kdy přesně přijedeme a že nás poté odveze rovnou na letiště. Tam nám pak rovnou ukázal, kde máme stát, až přiletíme. Aby jsme věděly, kde nás bude on nebo kolega čekat. Vše klaplo tak jak mělo a nejen Benátky, ale i tuto službu ve Vídni můžeme všem jen doporučit!
 • Odkaz na parkování zde !

 

 

 

Komentáře