Florida

26.5. 2018 Po světě bez cestovky 1038x
Florida není jen turistické Miami, Key West nebo Disney Land.Na severu je nádherná nedotčená příroda, kde volně pobíhají medvědi a aligátoři se válí snad v každé kaluži. Mám štěstí, že na severu Floridy žije můj exmanžel s jeho ženou a díky dobrým vztahům u něj mohu spolu s Jindrou, Mikym, Vincou a Viky trávit prázdniny. Díky nim jsem poznala krásnější část Floridy než jen turistické oblasti. Tady na severu tráví svou dovolenou právě američani. Sepsala jsem tipy i pro vás, jak si užít Floridu bez davů turistů z celého světa…

Na severu Floridy ( na ostrově Amelia Island ) najdete překrásné prázdné pláže, bílé písečné duny plné suchozemských želv a pelikáni vám budou lítat přímo nad hlavou. Autem můžete přímo na pláž a užít si tak dovolenou jako El Bunda. Prostě pravá Amerika ! Mimochodem, ten písek je tak jemný, že ho Viky nazvala „jemná bílá mouka“. Stejný byl i na Zanzibaru !

Na severu najdete i tuto nádhernou pláž, kde se nevykoupete. V této zátoce jsou žraloci. Ale ta pláž, kterou vytvořil loňský hurikán za návštěvu stojí ! Najdete ji v městečku Nassau.

Ve vnitrozemí volně pobíhají medvědi. My tedy žádného nepotkali, schovávají se v hustých lesích, kam nevkročíte. Ale všude po silnicích si musíte dávat pozor, aby vám zrovna nějaký nepřeběhnul před autem, protože silnice lesem právě vedou.

Za mě je vnitrozemí Floridy ta nejkrásnější část, kde najdete nádherné národní parky, jezera s tou nejčistší vodou a stejně tak čisté a průzračné řeky. My navštívili Manatee springs park a Kelly park Apopka.

Manatee springs park

V jezírku se můžete koupat nebo šnorchlovat. Kromě rybiček uvidíte i vodní želvy a hady :-D. Hned kousek od vás se budou v řece válet aligátoři. Do jezírka nevkročí, je tam na ně silný proud. Takže žádný strach :-). Kromě koupání v jezírku můžete vedlejší řeku sjíždět na kanoy nebo cayaku. A je tady spousta dalších aktivit. Jde tady kempovat, po kempu chodí srnky a můžete je krmit jablky. Odkaz na kemp a ceny zde Manatee springs park

 Kelly park Apopka Florida

řeka, kterou můžete sjíždět na obrovských pneumatikách nebo v ní opět šnorchlovat. I zde můžete kempovat.

Kelly park Apopka

Až vás omrzí ta nádherná příroda severu a vnitrozemí, můžete navštívit starodávnou pevnost z doby války severu proti jihu. Najdete ji ve Fort Clinch State Park. A i zde můžete kempovat ! Fort Clinch

Nudit se na severu rozhodně nebudete. V přístavu Fernandina beach najdete spoustu restaurací a kaváren. Můžete navštívit staré vrakoviště nebo třeba střelnici. Jacksonville je největší město na Floridě a najdete tam spoustu obchodů a dalších služeb. Obchody ale doporučuji navštívit  jižně od Jacksonville, v St.Augustine – spousta outletů, kde jen nakupujete, nakupujete a nakupujete. Za luxusní ceny. A hned vedle parkoviště říčka – a opět aligátoři !

Cestou na jih se pak můžete zastavit v Daytoně, v největším obchodě Harley Davidson na světě. A kousek od Harleye se vykoupat na bílé pláži Daytona beach, kde můžete opět autem na pláž. Tady už vás ovšem bude na pláži mnohem víc než na severu…a ani písek už nebude tak jemný. 

No a když pojedete i na dál na jih, dojedete do Miami, o kterém psát nebudu, těch článků je mnoho. Tak aspoň pár i našich fotek z profláknutého Miami 🙂

CENY


Ubytování

Zarezervujte si ubytování jen na první noc po příletu. Půjčte si auto a ubytování řešte v motelech nebo kempech. Síť motelů je hodně rozšířená, např. Motel 6   má více než 1000 poboček po USA. V motelu najdete dvojlůžka, televizi, vlastní koupelnu s WC, klimatizaci, často WIFI, některé motely mají i lednici. Ve většině motelů je za mírný poplatek k dispozici pračka a sušička. Spousta motelů má velký bazén pro motelové hosty zdarma a velké parkoviště je samozřejmostí.

Cena za motel na Floridě se většinou pohybuje kolem 50-60 dolarů pro 2 osoby/noc. Tedy 25-30 dolarů za noc na osobu. Pokud budete 4 osoby, můžete zaplatit klidně třeba i jen 15 dolarů za noc na osobu.

Jídlo

Na jídlo si můžete zajít do restaurace, fastfoodu nebo nakoupit v supermarketu. Záleží na vaší peněžence. Ve fastfoodu zaplatíte za menu 11-12 dolarů. V restauraci  Golden corall , kde můžete sníst vše co vidíte zaplatíte 15 dolarů + 3 dolary za nápoj.

Ceny jídla Walmart Florida – ty jsem nafotila 🙂

Jak se dostat do USA tedy vyřídit ESTA, kde koupit letenky. kde jak a za kolik si půjčit auto apod. popisuju v článku o New Yorku, který sem brzo vložím.  A hlavně doporučuji stránky Chci do Ameriky  ! Tam se dozvíte vše 🙂

Komentáře