Na Srí Lance jsme udělali spoustu chyb. Neudělejte je také !

26.5. 2018 Po světě bez cestovky 1286x

1) Letěli jsme jen na 10 noci. Což je na tuto zemi neskutečně málo ! Spoustu jsme toho neviděli a pokud na SríLanku někdy příště, tak rozhodně na dýl !

2) Z letiště v Colombu jsme jeli vlakem nejdřív do Pinnawally do slovního sirotčince. Přímo v sirotřinci jsme nebyli, měli jsme hotel s výhledem na řeku a měli tak slony přímo pod nosem.

Pinnawala Srí Lanka

Sloni jsou úžasní

Cesta domů 🙂

Hned druhý den jsme jeli vlakem na jih do Mirissy. Velká chyba ! Užívali jsme si pláž a oceán, jeli na celodenní výlet do Udawalawe a další celodenní výlet lodí na pozorování velryb. Loď se tak houpala, že jsem sice velryby viděla, ale zároveň u toho zvracela. Takže zážitek nic moc. Delfíni při cestě zpět už mě ani nezajímali. Bylo to jak na kolotoči, z kterého se nadalo vystoupit. Ta cesta zpět na břeh byla nekonečná. 

Mirissa beach

Udawalawe national park

Pozorování velryb, které já moc nevnímala 🙂3) Až poslední den jsme si nechali na Adamovu horu. A to byla ta největší chyba. Cesta z Mirissy vlakem k Adamově hoře nám trvala 14 hodin ! Vlak jako takový je zážitek. Je bez oken, bez dveří a dá se sedět na schodech. Ale trávit cestováním 14 hodin byl nářez. Bylo to tím, že nám v Colombu ujel přestupní vlak a docela dlouho jsme čekali na další. I samotná cesta trvá opravdu dlouho. Z Mirissy do Colomba cca 4 hodiny. Cena 54kc. Z Colomba na sever si už přesně nepamatuji, asi nějakých 6 hodin. A pak tuk-tukem do hotelu. Se vším čekáním jsme po 14h dorazili ve 2h ráno. A rovnou – bez odpočinku vyrazili na Adamovu horu. Samozřejmě jsme ji vyšli do čtvrtiny a pak se utahaní  vrátili na hotel do postele.

Cesta vlakem trvá i 14 hodin!

 

Adamova hora, na kterou jsme až na vrchol nedošli…

Čajové plantáže

Příroda je na Srí lance úchvatná4) Poslední den zase dlouhá nekonečná cesta vlakem na letiště do Colomba. Tam se stal další průšvih, kdy mého syna nepustili do letadla do Kathmandu v Nepálu. S přestupem v Indii. Po 2 hodinách dohadování ho stejně nepustili a propadla mu tak letenka Colombo – Dillí – Kathmandu. A taky zpáteční Kathmandu – Edinburgh. O tom ale třeba někdy jindy. Navíc na letišti nešla wifi a nemohli jsme tedy koupit letenku jinou. Já odletěla do Dubaje a on zůstal na SríLance.
V každém případě je SríLanka nádherná země, kde to chce více času. A nejdřív do hor a až pak odpočinek na pláži.

Na kratší trasy jsme jezdili ťuk-ťukem 🙂


5) Byli jsme tam v lednu 2016 a já si v té době nepsala poznámky. Takže ceny apod.už si nepamatuji. Proto nemám o SríLance článek. V každém případě letenka stala cca 11.000 a utratila jsem tam cca 9.000 za ubytování, jídlo, výlety, dopravu. A to včetně noci a dne v Dubaji při přestupu. Super dovolená za super peníze. Jen příště – hory a místa, kde jsme nebyli a až pak moře ! A psát si poznámky, abych mohla napsat více informací.


Právě proto, že nemám vlastní článek, sdílím odkazy na články blogerů, kde je spousta infa !

Jak procestovat Srí Lanku za 520 eur na 3 týdny?

Srí Lanka s dětmi – pláže

Srí Lanka s dětmi – vnitrozemí

Proč je Srí lanka TOP krajina na dovolenou

 

Komentáře